Sensor; inductive; YUMO; LM30-3010PC
Sensor; inductive; LM30-3010PC; PNP; NO/NC; 10mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM30-3010PC; PNP; NO/NC; 10mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM30-3010PC; PNP; NO/NC; 10mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 34952
Item ID: 34952
Quantity: 23 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM30-3010PC
Output typePNP
Output functionNO/NC
Sensing zone10mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor60mm