Sensor; inductive; YUMO; LM18-3008NCT
Sensor; inductive; LM18-3008NCT; NPN; NO/NC; 8mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM18-3008NCT; NPN; NO/NC; 8mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM18-3008NCT; NPN; NO/NC; 8mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
 Item
Item ID: 34993
Item ID: 34993
Quantity: 0 pc
Sensor typeinductive
SymbolLM18-3008NCT
Output typeNPN
Output functionNO/NC
Sensing zone8mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 18mm
Length sensor70mm