Sensor; inductive; Greegoo; LM18-33016NCT-L
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sensor; inductive; LM18-33016NCT-L; NPN; NO/NC; 16mm; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; not flush type; with 2m cable; Greegoo; RoHS Item ID: 31404 Item ID: 31404 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Sensor |
| Sensor type | inductive |
| Symbol | LM18-33016NCT-L |
| Output type | NPN |
| Output function | NO/NC |
| Sensing zone | 16mm |
| Voltage range | 10÷30V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cylindrical metal |
| Sensor diameter / dimmension | fi 18mm |