Terminal block; 2ESDV-12P; 12 ways
Terminal block; 2ESDV-12P; 12 ways; R=5,08mm; 18mm; 15A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 0,2÷2,5mm2; green; Dinkle; RoHS
 Files to download
Datasheet | Drawing
 Item
Item ID: 35549
Item ID: 35549
Quantity: 550 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+9,12
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
Symbol2ESDV-12P
Number of ways / pins12 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)18mm
Rated current15A
Rated voltage300V