Sensor; inductive; YUMO; LM30-3015PA
Sensor; inductive; LM30-3015PA; PNP; NO; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM30-3015PA; PNP; NO; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM30-3015PA; PNP; NO; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 35725
Item ID: 35725
Quantity: 100 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM30-3015PA
Output typePNP
Output functionNO
Sensing zone15mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor60mm