Sensor; inductive; YUMO; LM30-3015NC
Sensor; inductive; LM30-3015NC; NPN; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; with 2m cable; YUMO; RoHS Item ID: 35729 Item ID: 35729 MOQ: 1 Multiple: 1
| Sensor type | inductive |
| Symbol | LM30-3015NC |
| Output type | NPN |
| Output function | NO/NC |
| Sensing zone | 15mm |
| Voltage range | 6÷36V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cylindrical metal |
| Sensor diameter / dimmension | fi 30mm |
| Length sensor | 60mm |