Sensor; inductive; Greegoo; LM30-33025NC-L
| Item | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sensor; inductive; LM30-33025NC-L; NPN; NO/NC; 25mm; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 68mm; not flush type; with 2m cable; Greegoo; RoHS Item ID: 41526 Item ID: 41526 MOQ: 1 Multiple: 1
| Sensor type | inductive |
| Symbol | LM30-33025NC-L |
| Output type | NPN |
| Output function | NO/NC |
| Sensing zone | 25mm |
| Voltage range | 10÷30V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cylindrical metal |
| Sensor diameter / dimmension | fi 30mm |
| Length sensor | 68mm |