Sensor; inductive; YUMO; LM30-3015NCT
Sensor; inductive; LM30-3015NCT; NPN; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM30-3015NCT; NPN; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM30-3015NCT; NPN; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
 Item
Item ID: 35730
Item ID: 35730
Quantity: 30 pc
Sensor typeinductive
SymbolLM30-3015NCT
Output typeNPN
Output functionNO/NC
Sensing zone15mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor60mm