Socket; Weipu; WF24K9ZZ1; 9 ways
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Socket; WF24K9ZZ1; 9 ways; solder; 0,75; 2,5mm2; 9-10,5mm; WF24; for panel with bracket; 24mm; IP67; 25A; 500V; Weipu; RoHS Item ID: 37196 Item ID: 37196 MOQ: 1 Multiple: 1
| Connector type | industrial round |
| Symbol | WF24K9ZZ1 |
| Number of ways / pins | 9 ways |
| Connector orientation | straight |
| Electrical instalation | solder |
| Wire range | 0,75; 2,5mm2 |
| Cable outer diameter range | 9-10,5mm |
| Industrial conector serie | WF24 |
| Connector mounting | for panel with bracket |
| Diameter of mounting hole | 24mm |
| IP rating | IP67 |
| Rated current | 25A |
| Rated voltage | 500V |