NTC thermistor; Vishay; NTCLE100E3103HB0
NTC thermistor; measurement; NTCLE100E3103HB0; 10kohm; 3%; 3977K; through-hole (THT); 3x3,3x6mm; 2,54mm; -40...+125°C; Vishay; RoHS Item ID: 37373 Item ID: 37373 MOQ: 3 Multiple: 1
| Name | NTC thermistor |
| Thermistor type | measurement |
| Symbol | NTCLE100E3103HB0 |
| Resistance | 10kohm |
| Tolerance | 3% |
| Material constant B | 3977K |
| Electric mounting | through-hole (THT) |
| Case type | 3x3,3x6mm |
| Terminal pitch | 2,54mm |
| Operating temperature | -40...+125°C |