Sensor; inductive; Greegoo; LM30-4015A
Sensor; inductive; LM30-4015A; two-wire; NO; 15mm; 24÷240V; AC/DC; 300mA; cylindrical metal; fi 30mm; not flush type; with 2m cable; Greegoo; RoHS
 Item
Item ID: 40030
Item ID: 40030
Quantity: 4 pc
Delivery 20 [ scheduled for 2026-07-03 ]
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM30-4015A
Output typetwo-wire
Output functionNO
Sensing zone15mm
Voltage range24÷240V
Voltage typeAC/DC
Maximum current300mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm