Sensor; inductive; Greegoo; LM18-34008PC-L
Sensor; inductive; LM18-34008PC-L; PNP; NO/NC; 8mm; 10÷50V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; flush type; with 2m cable; Greegoo; RoHS
 Item
Item ID: 41576
Item ID: 41576
Quantity: 0 pc
Delivery 40 [ scheduled for 2026-07-31 ]
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM18-34008PC-L
Output typePNP
Output functionNO/NC
Sensing zone8mm
Voltage range10÷50V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 18mm
Length sensor70mm