Relay; Onpow; ORU4ZL24DC; 4PDT; 24V; 5A
Relay; electromagnetic industrial; ORU4ZL24DC; 24V; DC; 4PDT; 5A; solder; for socket; Onpow; RoHS Item ID: 42323 Item ID: 42323 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | electromagnetic industrial |
| Symbol | ORU4ZL24DC |
| Input voltage | 24V |
| Input voltage type | DC |
| Contacts configuration | 4PDT |
| Rated AC current | 5A |
| Rated AC voltage | 250V AC |
| Rated DC current | 5A |
| Rated DC voltage | 24V DC |