Terminal block; EDV-3.81-10P; 10 ways
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terminal block; EDV-3.81-10P; 10 ways; R=3,81mm; 9,3mm; 8A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS; STL1550 Item ID: 42520 Item ID: 42520 MOQ: 10 Multiple: 1
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDV-3.81-10P |
| Number of ways / pins | 10 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 9,3mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |