Terminal block; EDK-3.81-10P-4S; 10 ways
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terminal block; EDK-3.81-10P-4S; 10 ways; R=3,81mm; 15,6mm; 8A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 1,0mm2; green; KLS; RoHS; AK1550 Item ID: 42526 Item ID: 42526 MOQ: 2 Multiple: 1
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDK-3.81-10P-4S |
| Number of ways / pins | 10 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 15,6mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |