Sensor; capacitive; YUMO; CM30-3015PC
Sensor; capacitive; CM30-3015PC; PNP; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 300mA; cylindrical metal; fi 30mm; 60mm; not flush type; with 1,5m cable; IP67; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42565
Item ID: 42565
Quantity: 50 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typecapacitive
SymbolCM30-3015PC
Output typePNP
Output functionNO/NC
Sensing zone15mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current300mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor60mm