Sensor; photoelectric; Akusense; ESL-25PO-WT
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sensor; photoelectric; ESL-25PO-WT; PNP; NO; diffuse type; 25mm; 10÷30V; DC; 50mA; cuboid; 3,5 x 13,25 x 20mm; Akusense; RoHS Item ID: 45176 Item ID: 45176 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Sensor |
| Sensor type | photoelectric |
| Symbol | ESL-25PO-WT |
| Output type | PNP |
| Output function | NO |
| Work modes of photo sensors | diffuse type |
| Sensing zone | 25mm |
| Voltage range | 10÷30V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 50mA |
| Housing type | cuboid |
| Sensor diameter / dimmension | 3,5 x 13,25 x 20mm |
| Length sensor | 20mm |