Terminal block; EK350V-03P; 3 ways
Terminal block; EK350V-03P; 3 ways; R=3,50mm; 8,5mm; 10A; 300V; through hole; straight; square hole; slot screw; screw; vertical; 0,14÷1,5mm2; green; Dinkle; RoHS Item ID: 42721 Item ID: 42721 MOQ: 2 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | not applicable |
| Symbol | EK350V-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=3,50mm |
| Height (without pins) | 8,5mm |
| Rated current | 10A |
| Rated voltage | 300V |