Terminal block; ELK508V-04P; 4 ways
Terminal block; ELK508V-04P; 4 ways; R=5,08mm; 10mm; 13A; 300V; through hole; straight; square hole; slot screw; screw; vertical; 0,14÷1,5mm2; green; Dinkle; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42728
Item ID: 42728
Quantity: 775 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+3,66
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolELK508V-04P
Number of ways / pins4 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)10mm
Rated current13A
Rated voltage300V