Terminal block; ELK508V-02P; 2 ways
Terminal block; ELK508V-02P; 2 ways; R=5,08mm; 10mm; 13,5A; 300V; through hole; straight; square hole; slot screw; screw; vertical; 0,14÷1,5mm2; green; Dinkle; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42724
Item ID: 42724
Quantity: 1691 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+2,00
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolELK508V-02P
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)10mm
Rated current13,5A
Rated voltage300V