Capacitor; EEUFR1E222L; Panasonic; 2200uF; 25V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFR1E222L; 2200uF; 25V; FR-A; fi 12,5x30mm; 5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42976
Item ID: 42976
Quantity: 164 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+5,56
Quantity:
 Details
NameCapacitor
Capacitor typeelectrolytic; Low Impedance
Manufacturer's original symbolEEUFR1E222L
Capacitance2200uF
Capacitor operating voltage25V
Capacitor serieFR-A
Tolerance20%
Case typefi 12,5x30mm
Terminal pitch5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-40...+105°C
Impedance13mOhm