Socket; Weipu; WA22K4Z2; 4 ways; 400V
Socket; WA22K4Z2; 4 ways; straight; screw; 2,5mm2; WA22; for panel; 22mm; nylon66; black; IP67; 16A; 400V; Weipu; RoHS
Socket; WA22K4Z2; 4 ways; straight; screw; 2,5mm2; WA22; for panel; 22mm; nylon66; black; IP67; 16A; 400V; Weipu; RoHS Socket; WA22K4Z2; 4 ways; straight; screw; 2,5mm2; WA22; for panel; 22mm; nylon66; black; IP67; 16A; 400V; Weipu; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 43165
Item ID: 43165
Quantity: 37 pc
MOQ: 1
 Details
NameSocket
SymbolWA22K4Z2
Number of ways / pins4 ways
Connector orientation straight
Electrical instalationscrew
Wire range2,5mm2
Industrial conector serieWA22
Connector mountingfor panel
Diameter of mounting hole22mm
Connectors locking wayscrewed
Connector body materialnylon66
Body / insulator colorblack
IP rating IP67
Rated current16A
Rated voltage400V