Plug; Weipu; WA22J7Z1; 7 ways; 250V
Plug; WA22J7Z1; 7 ways; straight; solder; 0,75mm2; WA22; for panel; 22mm; nylon66; black; IP67; 10A; 250V; Weipu; RoHS Item ID: 43170 Item ID: 43170 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Plug |
| Symbol | WA22J7Z1 |
| Number of ways / pins | 7 ways |
| Connector orientation | straight |
| Electrical instalation | solder |
| Wire range | 0,75mm2 |
| Industrial conector serie | WA22 |
| Connector mounting | for panel |
| Diameter of mounting hole | 22mm |
| Connectors locking way | screwed |
| Connector body material | nylon66 |
| Body / insulator color | black |
| IP rating | IP67 |
| Rated current | 10A |
| Rated voltage | 250V |