NTC thermistor; Ruilon; NTC10D-11
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NTC thermistor; protective; NTC10D-11; 10ohm; 3A; through-hole (THT); diam.10mm; 7,5mm; -55...+200°C; Ruilon; RoHS Item ID: 43465 Item ID: 43465 MOQ: 5 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | NTC thermistor |
| Thermistor type | protective |
| Symbol | NTC10D-11 |
| Resistance | 10ohm |
| Tolerance | unspecified |
| Rated current | 3A |
| Electric mounting | through-hole (THT) |
| Case type | diam.10mm |
| Terminal pitch | 7,5mm |
| Operating temperature | -55...+200°C |