NTC thermistor; NTC10D-11
NTC thermistor; protective; NTC10D-11; 10ohm; 3A; through-hole (THT); diam.12,5mm; 7,5mm; -55...+200°C; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 12283
Item ID: 12283
Quantity: 901 pc
MOQ: 5
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
5+1,60
Quantity:
 Details
NameNTC thermistor
Thermistor typeprotective
SymbolNTC10D-11
Resistance10ohm
Toleranceunspecified
Rated current3A
Electric mountingthrough-hole (THT)
Case typediam.12,5mm
Terminal pitch7,5mm
Operating temperature-55...+200°C