Terminal block; EC381V-02P; 2 ways
Terminal block; EC381V-02P; 2 ways; R=3,81mm; 11,1mm; 8A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 0,2÷1,5mm2; green; Dinkle; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 43984
Item ID: 43984
Quantity: 899 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+2,29
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
SymbolEC381V-02P
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=3,81mm
Height (without pins)11,1mm
Rated current8A
Rated voltage300V