Terminal block; ECH381R-03P; 3 ways
Terminal block; ECH381R-03P; 3 ways; R=3,81mm; 7,2mm; 8A; 300V; through hole; angled 90°; closed; solder; green; Dinkle; RoHS Item ID: 43991 Item ID: 43991 MOQ: 2 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | ECH381R-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 7,2mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |