Relay; Greegoo; ISSR-60DA; SSR; 3÷48V; 60A
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Relay; SSR; single phase; ISSR-60DA; 20mA; 3÷48V; DC; 60A; 24÷480V; AC; zero crossing; triac output; panel mounted; SPST NO; Greegoo; RoHS; CE Item ID: 44875 Item ID: 44875 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | SSR |
| SSR version | single phase |
| Symbol | ISSR-60DA |
| Input current (max) | 20mA |
| Input voltage | 3÷48V |
| Input voltage type | DC |
| Rated output current | 60A |
| Rated output voltage | 24÷480V |