Transistor; ST Microelectronics; STW20NM50FD
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Transistor; unipolar; STW20NM50FD; N-MOSFET; 20A; 500V; 214W; TO247; through hole (THT); ST Microelectronics; RoHS Item ID: 23578 Item ID: 23578 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Transistor |
| Transistor kind | unipolar |
| Symbol | STW20NM50FD |
| Transistor type | N-MOSFET |
| Drain current | 20A |
| Drain-source voltage | 500V |
| Power | 214W |