Terminal block; EDK-5.08-10P-4S; 10 ways
Terminal block; EDK-5.08-10P-4S; 10 ways; R=5,08mm; 17,4mm; 15A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 2,5mm2; green; KLS; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 24897
Item ID: 24897
Quantity: 0 pc
Delivery 500 [ unspecified date ]
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+3,25
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
SymbolEDK-5.08-10P-4S
Number of ways / pins10 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)17,4mm
Rated current15A
Rated voltage300V