Terminal block; EDRC-5.08-10P-4; 10 ways
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terminal block; EDRC-5.08-10P-4; 10 ways; R=5,08mm; 8,2mm; 15A; 300V; through hole; angled 90°; closed; green; KLS; RoHS Item ID: 24939 Item ID: 24939 MOQ: 10 Multiple: 10
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDRC-5.08-10P-4 |
| Number of ways / pins | 10 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 8,2mm |
| Rated current | 15A |
| Rated voltage | 300V |