Terminal block; EDVC-5.08-12P-4; 12 ways
Terminal block; EDVC-5.08-12P-4; 12 ways; R=5,08mm; 12,1mm; 15A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS Item ID: 24914 Item ID: 24914 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Info |
|---|
| The item is available only until stocks last. |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDVC-5.08-12P-4 |
| Number of ways / pins | 12 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 12,1mm |
| Rated current | 15A |
| Rated voltage | 300V |