Thyristor; WeEn Semiconductors; BT151/800R
Thyristor; BT151/800R; 12A; 800V; TO220AB; through hole (THT); 2mA; WeEn Semiconductors; RoHS
 Item
Item ID: 26752
Item ID: 26752
Quantity: 548 pc
MOQ: 3
 Details
NameThyristor
SymbolBT151/800R
Load current12A
Reverse voltage800V
CaseTO220AB
Mountingthrough hole (THT)
Gate current2mA