Tyrystor; WeEn Semiconductors; BT151/800R
Tyrystor; BT151/800R; 12A; 800V; TO220AB; przewlekany (THT); 2mA; WeEn Semiconductors; RoHS
 Artykuł
Nr kat.: 26752
Nr katalogowy: 26752
Stan: 548 szt.
Ilość minimalna: 3
 Dane szczegółowe
NazwaTyrystor
SymbolBT151/800R
Prąd przewodzenia12A
Napięcie wsteczne800V
ObudowaTO220AB
Montażprzewlekany (THT)
Prąd bramki2mA