Terminal block; EDR-3.81-03P; 3 ways
Terminal block; EDR-3.81-03P; 3 ways; R=3,81mm; 7mm; 8A; 300V; through hole; angled 90°; closed; green; KLS; RoHS; STL1550 Item ID: 28457 Item ID: 28457 MOQ: 10 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDR-3.81-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 7mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |