Relay; Fujitsu Takamisawa; FTR-K1CK024W; PCB trough hole; SPDT; 24V; 16A; 16A
Relay; electromagnetic miniature; FTR-K1CK024W; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 24V DC; PCB trough hole; Fujitsu Takamisawa; RoHS
Relay; electromagnetic miniature; FTR-K1CK024W; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 24V DC; PCB trough hole; Fujitsu Takamisawa; RoHS Relay; electromagnetic miniature; FTR-K1CK024W; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 24V DC; PCB trough hole; Fujitsu Takamisawa; RoHS Relay; electromagnetic miniature; FTR-K1CK024W; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 24V DC; PCB trough hole; Fujitsu Takamisawa; RoHS
 Item
Item ID: 31019
Item ID: 31019
Quantity: 157 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+8,06
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic miniature
SymbolFTR-K1CK024W
Input voltage24V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPDT
Rated AC current16A
Rated AC voltage250V AC
Rated DC current16A
Rated DC voltage24V DC
Mounting wayPCB trough hole
ManufacturerFujitsu Takamisawa
CertificatesRoHS
Coil resistance1440Ohm