Relay; Hongfa; HF115F-024-1ZS3A (JQX115); PCB trough hole; for socket; SPDT; 24V; 16A
Relay; electromagnetic miniature; HF115F-024-1ZS3A (JQX115); 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; PCB trough hole; for socket; Hongfa; RoHS
Relay; electromagnetic miniature; HF115F-024-1ZS3A (JQX115); 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; PCB trough hole; for socket; Hongfa; RoHS Relay; electromagnetic miniature; HF115F-024-1ZS3A (JQX115); 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; PCB trough hole; for socket; Hongfa; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 28340
Item ID: 28340
Quantity: 444 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+6,91
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic miniature
SymbolHF115F-024-1ZS3A (JQX115)
Input voltage24V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPDT
Rated AC current16A
Rated AC voltage250V AC
Mounting wayPCB trough hole; for socket
ManufacturerHongfa
CertificatesRoHS
Compatible with socket14FF-2Z-C2-1
Contact materialAgSnO2
Coil resistance1440Ohm