Relay; Omron; G2R-1-E-24DC; PCB trough hole; SPDT; 24V; 16A; 16A
Relay; electromagnetic miniature; G2R-1-E-24DC; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 30V DC; PCB trough hole; Omron; RoHS
Relay; electromagnetic miniature; G2R-1-E-24DC; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 30V DC; PCB trough hole; Omron; RoHS Relay; electromagnetic miniature; G2R-1-E-24DC; 24V; DC; SPDT; 16A; 250V AC; 16A; 30V DC; PCB trough hole; Omron; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42910
Item ID: 42910
Quantity: 182 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+8,94
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic miniature
SymbolG2R-1-E-24DC
Input voltage24V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPDT
Rated AC current16A
Rated AC voltage250V AC
Rated DC current16A
Rated DC voltage30V DC
Mounting wayPCB trough hole
ManufacturerOmron
CertificatesRoHS
Coil resistance1100Ohm