Sensor; inductive; YUMO; LM18-3008NC
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sensor; inductive; LM18-3008NC; NPN; NO/NC; 8mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 60mm; not flush type; with cable; YUMO; RoHS Item ID: 34046 Item ID: 34046 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Sensor |
| Sensor type | inductive |
| Symbol | LM18-3008NC |
| Output type | NPN |
| Output function | NO/NC |
| Sensing zone | 8mm |
| Voltage range | 6÷36V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cylindrical metal |
| Sensor diameter / dimmension | fi 18mm |
| Length sensor | 60mm |