Terminal block; XY128VA-5.08-2P; 2 ways
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terminal block; XY128VA-5.08-2P; AK128; 2 ways; R=5,08mm; 14,1mm; 15A; 250V; through hole; straight; lift type; square hole; cross screw; screw; horizontal; 2,5mm2; green; Xinya; RoHS Item ID: 32332 Item ID: 32332 MOQ: 10 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | standard |
| Symbol | XY128VA-5.08-2P |
| Previous internal name | AK128 |
| Number of ways / pins | 2 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 14,1mm |
| Rated current | 15A |
| Rated voltage | 250V |