Capacitor; EEUFC1E221; Panasonic; 220uF; 25V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFC1E221; 220uF; 25V; FC; diam.8x11,5mm; 3,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 43117
Item ID: 43117
Quantity: 141 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+1,43
Manufacturer's original symbolEEUFC1E221
Capacitance220uF
Capacitor operating voltage25V
Capacitor serieFC
Tolerance25%
Case typediam.8x11,5mm
Terminal pitch3,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance117mOhm