Sensor; inductive; YUMO; LM18-3005NA
Sensor; inductive; LM18-3005NA; NPN; NO; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 60mm; flush type; with  cable; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM18-3005NA; NPN; NO; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 60mm; flush type; with  cable; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM18-3005NA; NPN; NO; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 60mm; flush type; with  cable; YUMO; RoHS
 Item
Item ID: 34977
Item ID: 34977
Quantity: 0 pc
Delivery 100 [ scheduled for 2026-07-15 ]
Sensor typeinductive
SymbolLM18-3005NA
Output typeNPN
Output functionNO
Sensing zone5mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 18mm
Length sensor60mm