Terminal block; 2EGTVC-5.08-04P-14-00AH; 4 ways
Terminal block; 2EGTVC-5.08-04P-14-00AH; 4 ways; R=5,08mm; 12mm; 12A; 300V; through hole; straight; closed; green; Golten; RoHS
 Item
Item ID: 37243
Item ID: 37243
Quantity: 0 pc
MOQ: 10
Multiple: 10
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
Symbol2EGTVC-5.08-04P-14-00AH
Number of ways / pins4 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)12mm
Rated current12A
Rated voltage300V