Terminal block; EDVC-5.08-04P-4; 4 ways
Terminal block; EDVC-5.08-04P-4; 4 ways; R=5,08mm; 12,1mm; 15A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS Item ID: 24909 Item ID: 24909 MOQ: 10 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDVC-5.08-04P-4 |
| Number of ways / pins | 4 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 12,1mm |
| Rated current | 15A |
| Rated voltage | 300V |