Triac; LGE; BTA41-600BRG
Triac; BTA41-600BRG; 40A; 600V; TO247AD (TO3P); through hole (THT); insulated; 50mA; LGE; RoHS; BTA41-600B
 Item
Item ID: 41954
Item ID: 41954
Quantity: 45 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+9,54
Quantity:
 Details
NameTriac
SymbolBTA41-600BRG
Load current40A
Reverse voltage600V
CaseTO247AD (TO3P)
Mountingthrough hole (THT)
Featuresinsulated
Gate current50mA