Capacitor; EEUFR1H4R7; Panasonic; 4,7uF; 50VDC
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFR1H4R7; 4,7uF; 50VDC; FR-A; diam.5x11mm; 2mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 42943
Item ID: 42943
Quantity: 500 pc
MOQ: 5
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
5+0,69
Manufacturer's original symbolEEUFR1H4R7
Capacitance4,7uF
Capacitor operating voltage50VDC
Capacitor serieFR-A
Tolerance20%
Case typediam.5x11mm
Terminal pitch2mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-40...+105°C
Impedance620mOhm