Capacitor; EEUFC1E101SH; Panasonic; 100uF; 25V
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFC1E101SH; 100uF; 25V; FR-A; diam.6,3x11mm; 2,5mm; through-hole (THT); tape; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 42980
Item ID: 42980
Quantity: 132 pc
MOQ: 3
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
3+0,92
Manufacturer's original symbolEEUFC1E101SH
Capacitance100uF
Capacitor operating voltage25V
Capacitor serieFR-A
Tolerance20%
Case typediam.6,3x11mm
Terminal pitch2,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typetape
Operating temperature-40...+105°C
Impedance0,35Ohm