Capacitor; EEUFC1H220; Panasonic; 22uF; 50V
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFC1H220; 22uF; 50V; FC; diam.5x11mm; 2mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 43113
Item ID: 43113
Quantity: 435 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+1,38
Manufacturer's original symbolEEUFC1H220
Capacitance22uF
Capacitor operating voltage50V
Capacitor serieFC
Tolerance20%
Case typediam.5x11mm
Terminal pitch2mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance1,3Ohm