Capacitor; EEUFR1V471; Panasonic; 470uF; 35V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFR1V471; 470uF; 35V; FR-A; diam.10x16mm; 5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 43109
Item ID: 43109
Quantity: 58 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+2,16
Manufacturer's original symbolEEUFR1V471
Capacitance470uF
Capacitor operating voltage35V
Capacitor serieFR-A
Tolerance20%
Case typediam.10x16mm
Terminal pitch5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-40...+105°C
Impedance28mOhm