Terminal block; KLS2-300-03P; 3 ways
Terminal block; KLS2-300-03P; 3 ways; R=7,50mm; 12,4mm; 16A; 300V; through hole; straight; round hole; cross screw; screw; 2,5mm2; blue; KLS; RoHS Item ID: 14762 Item ID: 14762 MOQ: 10 Multiple: 5
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | standard |
| Symbol | KLS2-300-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=7,50mm |
| Height (without pins) | 12,4mm |
| Rated current | 16A |
| Rated voltage | 300V |